OSIĄGNIĘCIA 2018/2019

16.10.2018
Z przyjemnością informujemy, że nasza drugoklasistka, Elwira Halustova, wzięła udział w Międzynarodowym Projekcie Czytelnictwa pod hasłem: "Czytajmy. Niech wszyscy czytają". Celem projektu, którego organizatorem jest Szkoła Średnia №1 z miejscowości Skidel na Białorusi, jest propagowanie czytelnictwa oraz znalezienie dla siebie ulubionej książki. Nasza uczennica ma swoją ulubioną lekturę, którą jest powieść Fiodora Dostojewskiego "Idiota". Rekomendacje Elwiry można obejrzeć klikając na: link.
Życzymy przyjemnego oglądania:)


14.10.2018
13 października odbył się „XXIX Rajd Jesieni” w którym uczestniczyli uczniowie 35 gim i XLVII LO pod opieką p. Doroty Podkowskiej i p. Marty Supernat. Wspomagani piękną pogodą wędrowaliśmy z Łodzi do Aleksandrowa leśnymi szlakami prowadzącymi między innymi obok rezerwatu przyrody „Torfowisko Rąbień”. Mogliśmy podziwiać śródlądowe wydmy, zagajniki i przede wszystkim piękno jesiennej polskiej przyrody.

sport image sport image
sport image sport image

14.10.2018
Zgodnie z tradycją XLVII LO, w dniach 10-11 października, odbyła się wycieczka integracyjna dla klas I. Załęcze Wielkie było miejscem, gdzie uczniowie klas I zostali przyjęci w poczet społeczności XLVII LO. Organizatorem otrzęsin była Pani Ewą Buchowicz wraz z klasa II B.
Zadaniem każdej klasy I było przygotowanie części programu wycieczki. Klasa IA wspólnie z klasą IC przygotowała grę terenową, a klasa IB rywalizację sportową.
Była świetna zabawa i sportowa rywalizacja, aby stać się pełnoprawnym uczniem naszego liceum. Na zakończenie odbyło się uroczyste podsumowanie. O nagrody zadbały, Pani Sławomira Matuszko oraz Pani Hanna Karska-Buczek. Dyplomy dla uczestników i osobiste certyfikaty przygotowała Pani Ewa Zebrowska-Zych, a Pan Maciej Woźniak zadbał o oprawę muzyczną.
Pogoda i humory dopisały😊 Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wesołą i kulturalną zabawę.
Kierownik wycieczki: Pani Sławomira Matuszko
Wychowawcy:
Pani Ewa Buchowicz
Pani Hanna Karska-Buczek
Pan Maciej Woźniak
Pani Ewa Zebrowska-Zych

sport image sport image
sport image sport image
sport image sport image

14.10.2018
08.10.2018 r. w 47 LO w Łodzi po raz kolejny przebywali z wizytą uczniowie z zaprzyjaźnionej szkoły w Izraelu. Spotkanie najlepiej może podsumować e-mail, który otrzymaliśmy od ich opiekunki po tym spotkaniu:
We are back in Israel now, after a meaningful journey in Poland. One of the highlights of the visit, as indicated by our students, was meeting with you. We had a great time and I believe that such encounters will help us build a better world.
Thank you so much, and please give our best regards to your director and amazing stuff, who took part in making it such a successful meeting. Hope you will come and visit us soon:)

Best regards - Efrat

Opiekun projektu: Monika Szymczak

sport image sport image
sport image sport image
sport image sport image

08.10.2018
W sobotę, 29 września 2018 roku, uczniowie klasy IA i IC naszego liceum wzięli udział w grze edukacyjnej, która odbyła się w ramach ogólnołódzkiego projektu Łódzkie Oblicza Niepodległej, realizowanego przez Muzeum Miasta Łodzi. Miejsce gry było dość nietypowe, bo Stary Cmentarz przy ulicy Ogrodowej. Uczniowie, podczas rozwiązywania zadań, poznawali bohaterów, którzy wnieśli wkład nie tylko w odzyskanie przez Polskę niepodległości, ale także w jej utrwalanie. Podsumowanie gry i wręczenie nagród odbyło się w siedzibie organizatora, czyli w Pałacu Izraela Poznańskiego.
Opiekunowie projektu:
Hanna Karska-Buczek
Beata Gralewska

sport image sport image

01.10.2018
Dnia 1 października uczennice klas 1B, 2B i 3A wraz z nauczycielkami Ewą Buchowicz, Ewą Żebrowską-Zych i Martą Grzegorczyk miały okazję uczestniczyć w IX Meetingu na rzecz walki z rakiem piersi i szyjki macicy. Dziewczęta zdobyły wiedzę na temat przyczyn, objawów, biologii, diagnostyki i aspektów psychologicznych raka piersi oraz raka szyjki macicy, dowiedziały się również, jak o siebie dbać, aby zmniejszyć ryzyko zachorowania, miały okazję spotkać kobiety, które wygrały walkę z chorobą nowotworową. Ciekawym urozmaiceniem konferencji były ćwiczenia praktyczne na fantomach piersi przygotowujące do świadomego samobadania.
Gośćmi i wykładowcami meetingu byli m.in.: prof. dr hab. n. med. Marek Zadrożny – kierownik. Kliniki Chirurgii Onkologicznej i Chorób Piersi ICZMP, prof. dr hab. n. med. Agnieszka Kołacińska - specjalista chirurg Oddział Chirurgii Onkologicznej Regionalnego Ośrodka Onkologicznego w Łodzi ,dr n. med. Wojciech Ordon oraz Katarzyna Grabowska – aktorka Teatru Powszechnego w Łodzi.

sport image sport image

01.10.2018
W zeszłym tygodniu p. Kamil Dyjankiewicz, nauczyciel języka rosyjskiego i wychowania do życia w rodzinie, odwiedził siedzibę Dziennika Łódzkiego. Nasz rusycysta spotkał się z dziennikarzem i udzielił wywiadu na temat swojej wizyty w Moskwie. A oto efekt tego spotkania: link

sport image

01.10.2018
26 września, odbyła się kolejna edycja Europejskiego Dnia Języków Obcych.
W imieniu organizatorów (klasy 2C z wychowawcą) pragnę serdecznie podziękować naszym Gościom, czyli wszystkim uczniom klas III gimnazjum oraz prowadzącym zajęcia: paniom Beacie Batorowicz i Joannie Pawlak oraz uczniom:
- z klasy 2C: Karolinie Sokali - prezentacja o wymianie uczniowskiej z Francją, Julii Kulczyckiej i Elwirze Halustovej - prowadzące kącik języka japońskiego, Kacprowi Tomczakowi - niezastąpionemu konferansjerowi i wspomagającego wraz z Pauliną Żabicką zabawę w kalambury oraz Konradowi Goszczyńskiemu, Adrianowi Kacprzakowi, Wojtkowi Kaczmarkiewiczowi, Krystianowi Kaczorowskiemu, Dawidowi Łajszczakowi,Wiktorii Miszteli, Rafałowi Pielarzowi, Bartkowi Stoleckiemu, Sandrze Szypszak, Miłoszowi Wasilewskiemu
- z klasy 2A - Natalii Reniec i Arturowi Poterajowi za pomoc w prezentacji plakatów o tematyce sportowej.
Mam nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili i poczęstunek każdemu smakował. Do zobaczenia za rok!!!

sport image sport image
sport image sport imageWSZYSTKIE AKTUALNOŚCI Z LAT POPRZEDNICH
SĄ W ARCHIWUM

Dziennik

Zastępstwa

Plan lekcji

Usprawiedl.

Facebook
KALENDARZ SZKOLNY

Copyright © 2016 Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Łodzi | Wszelkie prawa zastrzeżone | Administrator strony: admin@zso8.pl