OSIĄGNIĘCIA 2017/2018

18.02.2018
W środę 14 lutego 2018 uczniowie klas: 1A i 2A/B , w ramach realizacji projektu „Od zielnika do laboratorium” uczestniczyli w wykładzie „ Naturalne, naturalnie najlepsze?”, zorganizowanym przez Instytut Podstaw Żywności Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywości Politechniki Łódzkiej.
Pani doktor Ewa Maciejczyk- pracownik tego instytutu- w sposób bardzo interesujący opowiadała o różnych składnikach kosmetyków tj. olejek arganowy czy kwas hialuronowy, ich występowaniu, metodach pozyskiwania i wykorzystaniu w przemyśle kosmetycznym. Podczas wykładu pojawiło się wiele pytań skłaniających do refleksji: „Kosmetyk naturalny, czyli jaki? „ Na czym polega sekret oleju arganowego?”, „ Skąd fenomen oleju arganowego?”, „ Produkty naturalne, czy takie dobre?”. Dokumentem z realizacji tego zadania będą sprawozdania, zawierające również przemyślenia na postawione podczas wykładu pytania.
Opiekunowie projektu:
Marta Supernat
Sławomira Matuszko
Hanna Karska-Buczek
Adam Marcinkowski

image image
image image

25.01.2018
Dnia 24 stycznia 2018 roku uczniowie klasy IA wraz z nauczycielem języka polskiego, Hanną Karską-Buczek, wybrali się na wycieczkę do Muzeum Sztuki. W zmodernizowanym budynku XIX-wiecznej tkalni, czyli w ms2 uczestniczyli w bardzo ciekawej lekcji, której celem było uzyskanie odpowiedzi na pytanie: Na czym polega analiza dzieła sztuki? Pani Agnieszka, która prowadziła zajęcia, nie tylko zapoznała uczniów z fachową terminologią, ale także, dzięki ciekawemu podejściu do tematu, pobudziła wyobraźnię młodzieży i zachęciła do obcowania ze sztuką. Zaangażowanie i wiedza uczniów zostały docenione przez prowadzącą -pochwała na koniec zajęć była jak najbardziej zasłużona.

image image
image image
image image

16.01.2018
22 grudnia 2017 uczniowie klasy 1A, opiekunowie projektu oraz zaproszeni goście spotkali się na sesji plakatowej podsumowującej pierwszy etap realizacji zadań, który dotyczył emulsji i ich wykorzystania w przemyśle kosmetycznym. Tematy plakatów obejmowały zagadnienia od historii kosmetyków do znanych firm kosmetycznych przez: rodzaje emulsji, emulgatory, dodatki do kremów, rodzaje kremów, naturalne składniki i witaminy.
Uczniowie w bardzo interesujący sposób dzielili się wiedzą zdobytą podczas opracowywania plakatów, warsztatów w szkole oraz zajęć laboratoryjnych na Politechnice Łódzkiej. Za wykonane zadanie otrzymali oceny z informatyki, chemii oraz języka polskiego.
Spotkanie zakończył miły akcent, w postaci słodkiego poczęstunku.

Opiekunowie projektu:
Sławomira Matuszko
Marta Supernat
Hanna Karska-Buczek
Adam Marcinkowski

image image
image image
image image

21.12.2017
Informujemy, że w dniu 18.12.2017 odbyło się posiedzenie Komisji ws wniosków złożonych do Budżetu Uczniowskiego 2017/2018. Na posiedzeniu podsumowano przebieg pierwszej części projektu, dokonano czynności sprawdzających oraz podjęto decyzje umożliwiające kontynuacje projektu.
· Wydano 18 kart do złożenia wniosku.
· Wpłynęły 4 wnioski.
· Wszystkie 4 wnioski zostały zaakceptowane pod względem formalnym.
· Pozytywnie zaopiniowano 3 wnioski.
· Negatywnie zaopiniowano 1 wniosek (proponowane zadanie jest niezgodne z obowiązującymi przepisami prawa).
· Przyporządkowano numery do poszczególnych wniosków.

NUMER
WNIOSKU
NAZWA PROJEKTU KOSZT
S.01 Reaktywacja radiowęzła szkolnego
(aula, korytarze)
250,00
S.02 Zakup stołów do gry w trambambulę
(piłkarzyki)
750,00
S.03 Doposażenie auli w ławki i krzesła 1 000,00

W dniu 20.12.2017 odbyło się spotkanie przedstawicieli Komisji z wnioskodawcami, na którym ustalono zasady prowadzenia kampanii promocyjnej wniosków w terminie 02-24.01.2018

14.12.2017
12.12.2017 r. uczniowie klas 3A/ 3B pod opieką pani Moniki Szymczak spędzili dzień z twórczością Stanisława Ignacego Witkiewicza. Najpierw obejrzeli spektakl "Szewcy" wyreżyserowany przez Jerzego Stuhra w Teatrze Nowym w Łodzi. Następnie udali się do ms2 na wykład poświęcony malarstwu Witkacego.

image image
image image

10.12.2017
W mikołajkowym nastroju uczestniczyliśmy w zajęciach laboratoryjnych przygotowanych dla nas przez pracowników Wydziału Chemicznego Politechniki Łódzkiej. W miłej i serdecznej atmosferze pracowaliśmy nad otrzymaniem emulsji typu woda w oleju przeobrażonej dzięki „ czarom” pani doktor w krem natłuszczający.Nauczyliśmy się także badać własności wytworzonych preparatów. Pamiątki z warsztatów w postaci próbek kremu zabraliśmy do domu.
Koordynatorzy projektu:
Sławomira Matuszko
Marta Supernat
Hanna- Karska-Buczek
Adam Marcinkowski

image image
image image
image image

10.12.2017
30 listopada 2017 odbyła się kolejna edycja imprezy promującejnaszą szkołę ”Świąteczny Worek Obfitości”. W tym roku na nasze zaproszenie odpowiedziało 5 szkół: Gimnazjum w Wiączyniu, Gimnazjum nr 31, SP nr 205, SP nr 199, SP nr 34. W świątecznej, uroczystej atmosferze powitaliśmy 150 uczniów i ich opiekunów. Dla naszych wspaniałych gości przygotowaliśmy wiele atrakcji i niespodzianek w postaci warsztatów, pokazów, wystaw i kiermaszów. Podczas wizyty w naszej szkole uczniowie śpiewali kolędy korzystając ze specjalnie dla nich przygotowanych śpiewników, wykonywali ozdoby choinkowe z gliny oraz techniką origami, robili przywieszki do prezentów, wytwarzali kosmetyki, oglądali filmy o tematyce bożonarodzeniowej, degustowali potrawy świąteczne różnych narodów oraz lekkostrawne, świąteczne sałatki. Każda z grup odwiedziła również Kawiarenkę Wiedeńska, gdzie w niepowtarzalnym nastroju goście degustowali smakołyki przygotowane przez starszych kolegów i ich rodziców. Świąteczny kiermasz oferował wiele wyrobów naszych uczniów i nauczycieli związanych ze Świętami Bożego Narodzenia – idealnymi na upominki. Goście z żalem opuszczali naszą szkołę i obiecali udział w kolejnych imprezach. Zapraszamy wiosną na Eksperymentarium i Smaki Europy.
Koordynatorzy:
Ewa Krzyczmonik
Sławomira Matuszko
MałgorzataStosio.

image image
image image
image image
image image

20.11.2017
W środę 14 -11-2017 uczniowie klasy 1A uczestniczyli w warsztatach „Zrób sobie krem”, które zainaugurowały część praktyczną projektu edukacyjnego „Od zielnika do laboratorium”. Celem warsztatów było pokazanie uczniom, jak w warunkach domowych można samodzielnie zrobić ekologiczny kosmetyk. Zadanie- otrzymanie kremu nawilżającego z filtrem UV z zakupionych wcześnie składników, uczniowie wykonali celująco.
Koordynatorzy projektu:
Sławomira Matuszko
Marta Supernat
Hanna Karska – Buczek
Adam Marcinkowski

image image
image image

16.11.2017
W dniach 10 i 15 listopada uczniowie z klas IA, IC, IIA, IIB uczestniczyli w zajęciach w bibliotece British Council zapoznając się ze zbiorami biblioteki (włącznie z magazynami dla młodzieży i dorosłych oraz filmami w oryginalnych wersjach językowych), działalnością British Council na terenie naszego kraju, zasadami dotyczącymi egzaminów Cambridge oraz stronami internetowymi poświęconymi nauce języka angielskiego na każdym poziomie zaawansowania.
Opiekun klas: p. Katarzyna Sławińska

09.11.2017
08.11.2017 r. uczniowie 47 LO w Łodzi wraz z panią Moniką Szymczak i panią Dorotą Podkowską wyruszyli w podróż śladami Heleny Radziwiłłowej z Przezdzieckich. Ci, którzy jej nie lubili mówili, że była kochanicą rosyjskich ambasadorów. Ci, którzy ją lubili mówili, że była wyrafinowanym politykiem i doskonałą dyplomatką. Helena Radziwiłowa dzieliła czas miedzy męża, kochanków, rodzenie dzieci, dyskusje z królem Stasiem i carem, lożę masońską oraz swoją ukochaną Arkadię Zwiedzanie pałacu w Nieborowie, nauka tańców oświeceniowych w Sali Białej, spacer po parku w Arkadii oraz obiad w "Oberży pod złotym prosiaczkiem" zachwyciły nas. Polecamy także Wam spotkanie z "piękną Heleną"

image image
image image

07.11.2017
W dniach 11-12 października uczniowie klas 1A, 1B, 1C i 2A wraz z wychowawcami p.Martą Grzegorczyk, p.Marcinem Augustyniakiem, p.Ewą Buchowicz i p.Katarzyną Sławińską uczestniczyli w wycieczce do Przyjezierza. Wyjazd miał charakter integracyjny. Podczas róznych konkurencji zorganizowanych przez klasę 2A pierwszoklasiści mieli okazję poznać się nawzajem. Podejmując wspólnie wyzwania, stali sie pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej.

image image
image image

06.11.2017
Z satysfakcją pragniemy poinformować, że XLVII Liceum Ogólnokształcące jest uczestnikiem Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych "Twoje dane - Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli".
Ideą Programu jest propagowanie wiedzy o ochronie danych osobowych i prawa do prywatności wśród uczniów i nauczycieli poprzez kształtowanie świadomych i odpowiedzialnych postaw w obszarze prywatności i danych osobowych.
Program jest realizowany pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej Rzecznika Praw Dziecka.
Koordynator programu - Ewa Buchowicz
Szkolni koordynatorzy: Ewa Zych, Adam Marcinkowski

image image

27.10.2017
Z satysfakcją informujemy, że nasze gimnazjum zostało zaproszone do udziału w projekcie historycznym " Niepodległa", organizowanym przez Widzewskie Domy Kultury i Muzeum Tradycji Niepodległościowych. Jako jedna z 5 szkół w Łodzi uczniowie zgłębiać będą wiedzę okolicznościach odzyskania przez polskę niepodległości w 1918 roku. Główną postacią, będącą bohaterem wszelkich działań jest oczywiście marszałek Jóżef Piłsudski.
Życzymy wszystkim uczestnikom udanej zabawy i wielu historycznych emocji.
koordynator projektu Marcin Augustyniak
koordynator szkolny Damian Sobusiak

image image

24.10.2017
W dniach od 16 do 20 października 2017 roku nasza szkoła, jak co roku od piętnastu lat, włączyła się w obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji. Jest to projekt Polskiego Towarzystwa Dysleksji, mający na celu uświadomienie społeczeństwu, czym jest dysleksja i z jakimi problemami borykają się osoby nią dotknięte. Stara się on także propagować różnorodne formy pomocy uczniom z dysleksją. W tym roku obchody Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji odbywały się pod hasłem: Czytanie - wyzwaniem i szansą dla ucznia z dysleksją. Na terenie naszej szkoły koordynatorem działań był Zespół do spraw dysleksji. Jak co roku przybliżone zostały sylwetki słynnych dyslektyków. Przeprowadzono warsztaty: logopedyczne, kreatywnego myślenia, sztuki pięknego czytania; konkursy; lekcje poświęcone tematyce dysleksji. Propagowano program edukacyjno-terapeutyczny Ortograffiti jako wsparcie dla dyslektyków. Uczniowie klasy II b, w ramach akcji Chłopaki czytają przedszkolakom, odwiedzili Przedszkole Miejskie nr 163 , gdzie czytali dzieciom baśnie. Nauczyciele zaangażowani w działania: p.Joanna Wilczyńska, p.Marta Grzegorczyk, p. Hanna Karska-Buczek, p.Sławomira Matuszko, p.Joanna Pawlak, p.M.Pietrzykowska oraz p.Beata Batorowicz-Sebastjańska serdecznie dziękują wszystkim uczniom ZSO nr 8, którzy aktywnie włączyli się w realizację projektu. Wiemy, że uzyskany w ubiegłym roku szkolnym certyfikat Szkoły Przyjaznej Uczniom z Dysleksją zobowiązuje, dlatego staramy się wspierać naszych uczniów z dysleksją.

image image
image image
image image

22.10.2017
14.10.2017 r. uczniowie z Gimnazjum 35 i XLVII LO w ZSO nr 8 w Łodzi byli gospodarzami wizyty ponad 70 uczniów z izraelskiej szkoły Ort Shapira Regional School for Leadership in Engineering and the Arts z Kfar Saba. Uczniów przywitał p. Marek Kondraciuk – Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miasta Łodzi oraz p. Wojciech Ulatowski – Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Łodzi. 47 LO w ZSO nr 8 w Łodzi od 2012, przy współpracy z Ośrodkiem Rozwoju Edukacji przy MEN, realizuje projekt "Zachować pamięć. Historia i kultura dwóch narodów". Jego głównym założeniem jest organizacja spotkań i wymiany pomiędzy młodzieżą polską i izraelską. Spotkanie dwóch narodów, ich kultur i tradycji, w naszych czasach nabiera wyjątkowego znaczenia. Po oficjalnym powitaniu młodzież z naszej szkoły przedstawiła program artystyczny: "Tych miasteczek nie ma już", który opowiadał o historii społeczności polskiej wyznania mojżeszowego w Łodzi. Począwszy od śladów żydowskich osadników na terenie miasta w 1718, po czasy współczesne. Nie mogło oczyswiście zabraknąć w trakcie tego występu piosenek, zaaranżowanych przez p. Joannę Wiszniewską, które na trwałe wpisały się już w kanon muzyki żydowskiej – "Rebeka" - zaśpiewana przez Maję Baruch, "Warszawo ma"- w wykonaniu Weroniki Grzegorczyk, "Tak jak malował Pan Chagall"- zaprezentowana przez Aleksandrę Wankiewicz. W dalszej części spotkania uczniowie w grupach polsko – izraelskich wzięli udział w warsztatach integracyjnych prowadzone w języku angielskim oraz uczyli się poloneza i tańca izraelskiego "Nigun Atik". Na zakończenie uczestnicy obejrzeli występ przygotowany przez młodzież z Izraela, wręczyli upominki przygotowane przez Urząd Marszałkowski i wymienili się kontaktami na portalach społecznościowych, aby kontynuować nowe znajomości.
Spotkanie przygotowała p. Monika Szymczak.

image image
image image

16.10.2017
W dniu 13.10.2017 tradycyjnie obchodziliśmy święto Komisji Edukacji Narodowej. Z tej okazji kilkoro wyróżniających się nauczycieli naszej szkoły otrzymało Nagrody Dyrektora Szkoły za działalność edukacyjną, wychowawczą i opiekuńczą. Wśród nagrodzonych znaleźli się: p. Hanna Karska-Buczek, p. Monika Szymczak, p. Beata Gralewska, p. Danuta Węgrowska, p. Monika Nagielska-Tamioła, p. Sławomira Matuszko, p. Marta Supernat, p. Maurycy Śmiechowicz, p. Dorota Podkowska, p. Maciej Woźniak, p. Joanna Wiszniewska oraz p. Karolina Wypiorczyk. Nagrody otrzymali również pracownicy administracji i obsługi.
Pragniemy serdecznie podziękować Radzie Rodziców oraz uczniom klasy II c, którzy z własnej inicjatywy upiekli dla nas wspaniałe i pyszne torty z okazji Dnia Nauczyciela.

image image
image image
image image

10.10.2017
Dnia 6.10.2017r. w ramach inauguracji Szkolnego Dyskusyjnego Klubu Filmowego uczniowie klasy 1 B i 2 A wraz z opiekunkami Klubu p. Martą Grzegorczyk i Bogusławą Kwiatkowską oraz klasa 2 B z p. Moniką Szymczak uczestniczyli w X Filmowych Pojedynkach "W komediowej masce". Młodzież miała okazję wysłuchać wykładu p. dr Kamili Żyto na temat polskich komedii oraz wziąć udział w projekcji filmu "Ambassada". Punktem kulminacyjnym imprezy było spotkanie z mistrzem komedii, reżyserem Juliuszem Machulskim. Szczęśliwcy mogli zadać pytania oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

image image
image image

03.10.2017
Film Superbohaterowie nakręcony przez uczniów ZSO nr 8 w Łodzi i Pana Grzegorza Habryna. Został on zgłoszony przez Społeczną Akademię Nauk w Łodzi na Thessaloniki International Film Festival 2017.

27.09.2017
Jest nam ogromnie miło poinformować, że Polskie Towarzystwo Informatyczne przyznało naszym pracowniom informatycznym po raz kolejny certyfikat Laboratorium ECDL, w którym mogą odbywać się egzaminy na Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych.

image image

27.09.2017
Dyrektorzy i nauczyciele z SP nr 141 w Łodzi, SP nr 199 w Łodzi, SP nr 33 w Łodzi, Publicznej Szkoły Podstawowej "Mileszki" w Łodzi, Gimnazjum nr 33 w Łodzi, ZSO nr 1 w Łodzi i ZSO nr 8 w Łodzi brali udział w wizycie studyjnej w POLIN.
Organizatorką wyjazdu była nauczycielka Monika Szymczak.

image image
image image

Dziennik

Zastępstwa

Plan lekcji

Usprawiedl.

Facebook
KALENDARZ SZKOLNY

Copyright © 2016 Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Łodzi | Wszelkie prawa zastrzeżone | Administrator strony: admin@zso8.pl