OSIĄGNIĘCIA W SPORCIE 2017/2018

15.04.2018
Dnia 10 kwietnia 2018 r. odbył się finał Konkursu Wiedzy o Sporcie pod patronatem Małgorzaty Niemczyk - Posłanki na Sejm RP. Konkurs został przeprowadzony przez Miejski Szkolny Związek Sportowy w auli Społecznej Akademii Nauk. Wiedza uczestników oceniana była przez jurorów w składzie:Marek Chojnacki, Marek Łopiński oraz Andrzej Skowronek.
W tym naprawdę bardzo trudnym konkursie, uczniowie XLVII LO w klasyfikacji drużynowej zajęli V miejsce w Łodzi.
Reprezentacja XLVII LO wystąpiła w składzie:
Angelika Dulas
Oliwia Łuszyńska
Filip Becht
Dawid Kwiatkowski
rezerwowi: Patrycja Witek i Kacper Tomczak
opiekun: Ewa Zebrowska-Zych
Gratulujemy wyników i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły.

15.04.2018
Miło nam jest poinformować, że w ramach budżetu uczniowskiego, w roku szkolnym 2017/18, Dyrekcja naszej szkoły zakupiła dwa stoły do futbolu stołowego, popularnej trambambuli. W auli szkolnej, oprócz stołów do futbolu, stoją również stoły do tenisa stołowego. Dzięki tej inicjatywie uczniowie mogą aktywnie spędzać przerwy między lekcjami. Tradycyjne przerwy nie są nudne. :)

sport image sport image
sport image

15.04.2018
Bardzo miło jest nam poinformować, że w szkole powstała,nowa,w pełni wyposażona sala do zajęć fitness. Możemy się pochwalić świetnym sprzętem sportowym. Do dyspozycji uczniów i nauczycieli są profesjonalne piłki fitness, stepy, hantle kettlebells, skakanki, taśmy thera band oraz worki bokserskie. Na wyposażeniu są również sztangi z obciążeniami. Część sali fitness jest wyłożona lustrami, gdzie po zajęciach możemy wykonać stretching. Mamy nadzieję, że dzięki takim warunkom zajęcia wychowania fizycznego będą czystą przyjemnością.

sport image sport image
sport image sport image

12.04.2018
W sobotę 7 kwietnia zakończyły się ośmiomiesięczne zmagania naszych zawodniczek w I lidze rozgrywek Amatorskiej Ligi Siatkówki organizowanej przez Klub Sympatyków Piłki Siatkowej.
Po 16 meczach rundy zasadniczej i 2 spotkaniach fazy play-off. Reprezentantki Naszej szkoły zajęły ostatecznie czwarte miejsce. Szkołę pod nazwą 47 LO reprezentowały uczennice klas 2c, 3c Gimnazjum oraz Uczennice klas 2A, 2B i 3B Liceum.
Ponadto kilka uczennic z klasy 3c Gimnazjum wywalczyło V miejsce w tych samych rozgrywkach walcząc w drużynie ZSO nr 8.
Wyróżnienie i nagrodę dla najlepszej zawodniczki I Ligi Kobiet otrzymała Barbara Niewiadomska – uczennica klasy 2c Gimnazjum.
Dziękujemy za wspólną grę i ligową wytrwałość w tym roku, niezapomniane emocje i dużo radości.
Zapraszamy do wspólnego kibicowania naszej drużynie w przyszłym sezonie.
Opiekunowie-trenerzy: Jacek Galicki, Maciej Woźniak

sport image sport image
sport image sport image

29.03.2018
W środę (28.03.2018), poniżej wymienione uczennice wywalczyły IV miejsce Finałach Szkolnych Mistrzostw Łodzi w piłce siatkowej. - Pierwszy raz w historii naszej szkoły.
Są to:

1B
Wiktoria Cieślak
Apolonia Łobodzińska
Oliwia Łuszyńska
Karolina Matusiak

2A
Daria Kacprowicz
Klaudia Rawicka

2B
Dominika Kołodziejczyk
Ewa Rajkowska

3B
Julia Jankowska
Aleksandra Stelmarska
Roksana Rzepecka

Opiekunowie/trenerzy drużyny:
Wojciech Ulatowski
Agnieszka Wołoszyn
Maciej Woźniak

Serdecznie gratulujemy

sport image sport image

25.03.2018
W piątek 23 marca w kręgielni „Grakula” odbyła się VI edycja Otwartych Mistrzostw Łodzi w Bowlingu dla szkół Ponadgimnazjalnych. Zawody zorganizowane zostały przez Społeczną Akademię Nauk w Łodzi. Do rozgrywek zgłosiło się ponad siedemdziesiąt sześcioosobowych zespołów. Nasz szkoła dzielnie walczyła o jedno z pięciu miejsc w półfinale. Niestety zabrakło zaledwie kilku punktów, aby znaleźć się w gronie najlepszych drużyn. Najważniejsza była jednak, wspólna i dobra zabawa za, którą dziękujemy
XLVII LO reprezentowali:
Klasa IA
Patrycja Witek
Oliwia Czerwińska
Paweł Supernat
Marcel Zemła
Juliusz Nowak
Mikołaj Maćczak
Klasa IB
Wiktoria Ciślak
Karolina Matusiak
Oliwia Łuszyńska
Apolonia Łobodzińska
Adrian Lalik
Jakub Szumigaj
Justyna Jóźwiak
Angelika Chmielewska
Natalia Elżanowska
Klasa IC
Julia Chojka
Wiktoria Misztela
Karolina Sokala
Adrian Kacprzak
Krystian Kaczorowski
Adrian Janiak
Dawid Łajszczak
Klasa IIB
Katarzyna Czarnecka
Weronika Zimna
Ola Staniszewska
Natalia Rutkowska
Julia Kołoszczyk
Ewelina Pokora
Marcin Frontczak
Klasa IIIA
Zuzanna Brzozowska
Magda Sala
Weronika Łuczak

Opiekunowie: Ewa Buchowicz, Ewa Zych

sport image sport image
sport image sport image
sport image sport image

20.11.2017
W dniu 13 listopada 2017 roku w ramach obchodów Dnia Niepodległości, odbyły się w naszej szkole zawody strzeleckie „Święto Niepodległości 2017”. Ponad 130 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, pod kierunkiem nauczycieli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 pp. Ewy Buchowicz, Ewy Żebrowskiej-Zych, Macieja Woźniaka oraz Marka Sławińskiego, rywalizowało w konkurencji karabinu pneumatycznego 4,5mm. Patronat nad zawodami objął Łódzki Związek Strzelectwa Sportowego, który ufundował nagrody dla najlepszych strzelców. Zwycięzcom nagrody wręczał nasz gość, pani Bożena Kuźma, sekretarz Łódzkiego Związku Strzeleckiego oraz wieloletnia Sędzia Klasy Państwowej w strzelectwie sportowym. Równocześnie podczas zawodów odbyły się warsztaty metodyczne dla nauczycieli wychowania fizycznego wszystkich typów szkół: „ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2017”-STRZELECTWO SPORTOWE JAKO ALTERNATYWNA FORMA SPĘDZANIA CZASU WOLNEGO. Koordynatorem spotkania z nauczycielami był p. Maciej Matczak – doradca ŁCDNiKP,

„ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI 2017”
Wyniki:
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

Dziewczęta
III miejsce – Oliwia Czerwińska kl. 1A
V miejsce – Ewelina Pokora kl. 2B

Chłopcy:
III miejsce – Jakub Szumigaj kl. 1B
V miejsce – Mikołaj Mesjasz kl.2B

sport image sport image

25.10.2017
W dniach 13-20.10.2017 reprezentacja Widzewa U-17 złożona praktycznie z uczniów klasy I D naszego liceum uczestniczyła w Turnieju Costa Brava Cup rozgrywanym w nadmorskiej miejscowości Malgrat De Mar w Hiszpanii. Nasi panowie doskonale spisali się podczas zawodów – po trzech wygranych i jednym remisie zajęli pierwsze miejsce. W drodze do zwycięstwa pokonali FK Odsherred (2:1), Østvendsyssel (7:0), Spangsbjerg IF (2:0) i zremisowali z Svenstrup S.G.I.F (0:0). W tym ostatnim meczu rzut karny obronił nasz bramkarz Adrian Olejnik. Na listę strzelców wpisali się: Jakub Kmita, Dawid Bors, Janek Sawicki, Alan Mielczarek, Dawid Nieśmiałek, i Jakub Martelus. Ponadto w turnieju wystąpili: Filip Becht, Aleksander Gębski, Daniel Kowalski, Dawid Kwiatkowski, Patryk Tatrocki, Mateusz Tomczak, Mikołaj Ziółkowski. Trenerem drużyny jest p. Rafał Kołodziejski.W dniach 13-20.10.2017 reprezentacja Widzewa U-17 złożona praktycznie z uczniów klasy I D naszego liceum uczestniczyła w Turnieju Costa Brava Cup rozgrywanym w nadmorskiej miejscowości Malgrat De Mar w Hiszpanii. Nasi panowie doskonale spisali się podczas zawodów – po trzech wygranych i jednym remisie zajęli pierwsze miejsce. W drodze do zwycięstwa pokonali FK Odsherred (2:1), Østvendsyssel (7:0), Spangsbjerg IF (2:0) i zremisowali z Svenstrup S.G.I.F (0:0). W tym ostatnim meczu rzut karny obronił nasz bramkarz Adrian Olejnik. Na listę strzelców wpisali się: Jakub Kmita, Dawid Bors, Janek Sawicki, Alan Mielczarek, Dawid Nieśmiałek, i Jakub Martelus. Ponadto w turnieju wystąpili: Filip Becht, Aleksander Gębski, Daniel Kowalski, Dawid Kwiatkowski, Patryk Tatrocki, Mateusz Tomczak, Mikołaj Ziółkowski.
Trenerem drużyny jest p. Rafał Kołodziejski.

sport image sport image

12.10.2017
Nasze uczennice reprezentowały 47 LO podczas zawodów piłki nożnej w ramach upowszechniania kultury fizycznej, które odbyły się na obiekcie klubu sportowego "MKS Metalowiec". Dziewczęta bardzo dobrze spisały się podczas turnieju eliminacyjnego 28 września zajmując 1 miejsce w swojej grupie i tym samym wywalczyły awans do finału. Turniej finałowy rozegrany został 2 października. Nasze Licealistki pomimo kłopotów zdrowotnych i odniesionych wcześniej kontuzji pokazały się na boisku z bardzo dobrej strony w gronie najlepszych drużyn, zajmując ostatecznie IV miejsce w Łodzi.
Nasze Liceum reprezentowały:

Justyna Jóźwiak - !B
Natalia Rutkowska – 2B
Aleksandra Staniszewska – 2B
Julia Gabara - 2B
Julia Drabińska – 2B
Aleksandra Wankiewicz – 2B
Katarzyna Czarnecka – 2B
Magdalena Sala – 3A
Karolina Karolik – 3B
Dziękujemy i gratulujemy !
Opiekun zespołu - Waldemar Zapart

sport image sport image

09.10.2017
W dniu 02 października 2017r., dziewczęta naszego liceum uczestniczyły w VIII Meetingu na rzecz profilaktyki raka piersi i szyjki macicy. Spotkanie odbyło się w Dużej Sali Obrad Urzędu Miasta Łodzi. W programie były wykłady i rozmowy na temat:
1. Chirurgia estetyczna a chirurgia onkologiczna piersi, czyli czy poprawiając wygląd swojego biustu nie narażasz się na nowotwór piersi?– fakty i mity, wykład poprowadziła prof. dr hab. n. med. Agnieszka Kołacińska - specjalista chirurg, OddziałChirurgii Onkologicznej Regionalnego Ośrodka Onkologicznego w Łodzi
2. Rak piersi największym wyzwaniem medycznym XXI wieku–problem ten przedstawiła dr. n.med. Ewa Kalinka-Warzocha, specjalista onkologii klinicznej w Klinice Chirurgii Onkologicznej i Chorób Piersi ICZMP
3. Rak szyjki macicy– profilaktyka, metody leczenia – wykład dr n. med. Wojciecha Ordona
4. Wyczułam w piersi guzek i co dalej......? - Anna Leder – rzecznik ŁOW NFZ w Łodzi
Odbyły się również ciekawe rozmowy z Katarzyną Grabowską, aktorką Teatru Powszechnego w Łodzi oraz z kobietami, które pokonały chorobę nowotworowa
Opiekunami naszych dziewcząt były p. Ewa Buchowicz i Ewa Zych

sport image

27.09.2017
Z przyjemnością informujemy, że uczennica klasy I B naszego liceum Natalia Kulig uczestnicząc w III edycji Pucharu Polski w Gimnastyce Artystycznej w Katowicach (22-24.09.2017) zdobyła złoty medal w wieloboju, a także dwa złote medale w układach z obręczą i z piłką. Natalia na co dzień trenująca w naszej szkole w klubie MUKS Widzew, jest zawodniczką kadry narodowej Polski i objęta jest programem przygotowań olimpijskich – Tokio 2020.

sport image

18.09.2017
W dniach 11-13 września 2017 roku, w Bydgoszczy, uczennice naszej szkoły: Aleksandra Staniszewska, Katarzyna Czarnecka z klasy 2B i tegoroczna maturzystka Sandra Konieczna, reprezentowały XLVII LO i Województwo Łódzkie w 56 Finałach Centralnych Zawodów Strzeleckich „O Srebrne Muszkiety - 2017". W tej trudnej, prawie półtoragodzinnej konkurencji, dziewczęta wywalczyły drużynowo VI miejsce w kraju w śród zawodniczek bez licencji zawodniczej, wystrzeliwując w sumie. 1602,2 punkty.
A tak prezentowały się wyniki klasyfikacji indywidualnej dziewcząt:
Aleksandra Staniszewska – 549,3 pkt. (13 miejsce)
Sandra Konieczna – 526,5 pkt. (20 miejsce)
Katarzyna Czarnecka - 526,4 pkt. (21 miejsce)

Gratulujemy

sport image sport image
sport image sport image

Dziennik

Zastępstwa

Plan lekcji

Usprawiedl.

Facebook
KALENDARZ SZKOLNY

Copyright © 2016 Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Łodzi | Wszelkie prawa zastrzeżone | Administrator strony: admin@zso8.pl